kpb

Celebrity

tytuł oryginalny: Celebrity

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Kenneth Branagh, Judy Davis, Winona Ryder, Leonardo DiCaprio, Joe Mantegna, Melanie Griffith, Charlize Theron

czas trwania: 112 min.
produkcja: USA 1998
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Niedoszły pisarz i niespełniony dziennikarz, Lee (Branagh) postanawia zmienić swoje życie pod wpływem spotkania ze starymi znajomymi ze szkoły. Nieszczęśliwy w małżeństwie ze znerwicowaną nauczycielką języka angielskiego, Robin (Davis) po szesnastu latach wspólnego życia decyduje się na rozwód. Po rozstaniu on chce nadrobić zaległości towarzyskie i zawodowe, za wszelką cenę próbując dostać się do świata celebrytów. Ona z kolei próbując pozbierać się po odejściu męża, poznaje producenta telewizyjnego, który w mgnieniu oka robi z niej gwiazdę.

Woody Allen opowiada historię dwojga ludzi, którzy zatracając się w dążeniu do kariery, zapominają o prawdziwych wartościach. W rolach głównych wystąpili Kenneth Branagh i Judy Davis, którym partnerują Winona Ryder, Joe Mantegna, Leonardo DiCaprio, Charlize Theron i Melanie Griffith.

 

| Judy Davis and Kenneth Branagh as two people who decide to get a divorce after sixteen years of marriage. He is an unrealized journalist trying to get into the world of celebrities. She meets a tv producer thanks to whom she hopes to become a star. While trying to make a carreer in show business, they both forget what is really important.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 5.: Życie jest piękne
 
oraz Kinobranie 2017 - pokaz na dziedzińcu #2

 

FRAGMENT FILMU:

Bookmark and Share