kpb

Tycjan: Imperium barw

tytuł oryginalny: Tiziano. L'impero del Colore

reżyseria: Laura Chiossone, Giulio Boato

czas trwania: 87 min.
produkcja: Włochy 2022
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles
info: Sztuka na ekranie

Filmowa podróż przez życie i twórczość mistrza malarstwa, który zdołał uchwycić na swoich niepowtarzalnych obrazach duszę Wenecji i jej mieszkańców. Z udziałem Jeffa Koonsa.

W filmie śledzimy dzieje Tycjana, artysty “najbardziej doskonałego wśród malarzy”. Obdarzony niezwykłym talentem oraz smykałką do interesów, Tycjan szybko stał się najbardziej pożądanym nazwiskiem na dworach całej Europy, przyćmiewając innych twórców tamtych czasów. Jego dzieła wyznaczyły kierunek, w jakim podążyła cała epoka i do dziś inspirują rzesze artystów. Genialny portrecista, mistrzowsko interpretował zarówno motywy religijne, jak i mitologiczne. Twierdził, że “sztuka jest potężniejsza od natury” i w zgodzie z tym hasłem żył oraz tworzył.

| An account of the life and career of the painter Titian, active in Venice in the 1500s, his pre-occupation with expressions of color, and the way his work changed over time.

Prezentowany w ramach Sztuka na ekranie - niedzielne spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby | Tycjan: Imperium barw.

ZWIASTUN:
 

Bookmark and Share