kpb

Rozmowa

tytuł oryginalny: The Conversation

reżyseria: Francis Ford Coppola
aktorzy: Gene Hackman, John Cazale, Allen Garfield, Frederic Forrest, Cindy Williams, Michael Higgins, Elizabeth MacRae

czas trwania: 113 min.
produkcja: USA 1974
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Pokaz z prelekcją

Kultowy film Francisa Forda Coppoli. Ekspert od monitoringu Harry Caul (w tej roli Gene Hackman) zostaje zatrudniony do śledzenia młodej pary, którą nagrywa podczas spaceru po zatłoczonym Union Square w San Francisco.

Podczas odsłuchiwania nagrań nabiera podejrzeń, że zarejestrowana rozmowa ujawnia tajemniczy spisek. Harry po raz pierwszy emocjonalnie angażuje się w sprawę i zwleka z dostarczeniem zapisu nagrania zleceniodawcy. Jego dotychczas poukładane życie zaczyna wymykać się spod kontroli.

Media o filmie:
Od pierwszego ujęcia - długiego najazdu z wysokiego pułapu na Union Square - jest to opowieść niezależnego autora, który swój błyskotliwy warsztat podporządkowuje ściśle temu, co sam ma do przekazania. Ma zaś wiele.
Adam Garbicz, Kino, wehikuł magiczny. Przewodnik osiągnięć filmu fabularnego. Podróż piąta 1974-1981

Rozmowa: pod względem produkcyjnej skali niewątpliwie "najmniejsze" z arcydzieł Coppoli, a zarazem film, którego siła oddziaływania zdaje się rosnąć z każdym rokiem.
Michał Oleszczyk, filmweb.pl

Fantastyczne przypomnienie, dlaczego Hollywood lat 70. jest tak często punktem odniesienia dla współczesnego kina.
Empire Magazine


| A paranoid, secretive surveillance expert has a crisis of conscience when he suspects that the couple he is spying on will be murdered.

Bookmark and Share