kpb

Rivière

tytuł oryginalny: Rivière

reżyseria: Hugues Hariche
aktorzy: Flavie Delangle, Sarah Bramms, Camille Rutherford, Till Clémence, Claude Fugère

czas trwania: 105 min.
produkcja: Francja/Szwajcaria 2023
język: francuski
napisy: polskie, angielskie
in French with Polish and English subtitles
info: Mastercard Off Camera

Film prezentowany w sekcji: Girl Power

Siedemnastoletnia Manon (w tej roli utalentowana Flavie Delangle) ma jasno sprecyzowany plan na życie. Swoją przyszłość bohaterka chce związać z hokejem, sportem, który odpowiada jej temperamentowi i pozwala wyładować złość oraz nagromadzone emocje. A tych w życiu dziewczyny nie brakuje, czego konsekwencją ucieczka z domu w szwajcarskich górach i samotna wyprawa do Francji.

Jej celem jest znalezienie dawno zaginionego ojca. Podróż staje się dla Manon przyspieszonym kursem dojrzewania oraz świetną okazją do tego, by pogodzić się z niełatwą przeszłością, ale również pomyśleć o tym, co przed nią. Niepewność, poczucie zagubienia, poszukiwanie swojego miejsca, a zatem uczucia tak dobrze znane wielu nastolatkom, stają się motywem przewodnim przejmującego filmu wyreżyserowanego przez Huguesa Hariche’a. Jak przekonuje twórca jednego z ciekawszych tytułów ostatniego festiwalu w Locarno, zależało mu na tym, by ukazać typowe dla bohaterki w tym wieku dylematy, w świecie, gdzie wszystko jest dostępne, nic nie jest dane, a o wszystko trzeba walczyć.

| Manon, a 17-year-old girl, departs the Swiss Alps in quest of her father, who has gone missing. She is determined to pursue her goal of becoming a professional hockey player as she makes new friends and falls in love for the first time.
Prezentowany w ramach Mastercard Off Camera 2024.

Bookmark and Share