kpb

Back to Black. Historia Amy Winehouse

tytuł oryginalny: Back to Black

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
aktorzy: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan, Juliet Cowan, Lesley Manville

czas trwania: 122 min.
produkcja: Wielka Brytania 2024
premiera: 2024-04-19
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę.

Back to Black. Historia Amy Winehouse przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupia się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także pozwala zrozumieć jej demony.

Back to Black. Historia Amy Winehouse to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela (Branża). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O'Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

| The life and music of Amy Winehouse, through the journey of adolescence to adulthood and the creation of one of the best-selling albums of our time.


Wcześniej w ramach pokazów cyklicznych: Baranki w Pieluchach.

ZWIASTUN:
 

Bookmark and Share