kpb

Pewnego dnia powiemy sobie wszystko

tytuł oryginalny: Irgendwann werden wir uns alles erzählen

reżyseria: Emily Atef
aktorzy: Marlene Burow, Felix Kramer, Cedric Eich

czas trwania: 129 min.
produkcja: Niemcy 2023
premiera: 2024-03-15
język: niemiecki
napisy: polskie
in German with Polish subtitles

MFF w Berlinie 2023 - nominacja: Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Emily Atef)

Adaptacja wydanej także w Polsce powieści Danieli Krien, to pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia miłości ukazana na tle wielkich politycznych zmian. Krien jest także współautorką scenariusza do filmu, za reżyserię odpowiada Emily Atef.

Gorące lato 1990 roku w Niemczech niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma dziewiętnaście lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. Zamiast skupić się na szkole i zbliżającej się maturze, dziewczyna całe dnie spędza na niezobowiązujących lekturach.

Kiedy wpada na Hennera, rolnika z sąsiedztwa, dociera do niej, że zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Wystarczy jedno niepozorne dotknięcie, wymiana spojrzeń, by rozpalić dziką, niemożliwą do opanowania namiętność między Marią a charyzmatycznym, dwa razy starszym mężczyzną. W atmosferze nowych możliwości, jaką daje się wyczuć po zjednoczeniu Niemiec, rodzi się sekretna, zakazana miłość. Pełna pasji, tęsknoty i pożądania, która zmiecie wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, Atef stawia na rozbudowaną psychologię postaci i zastanawia się, co popycha nas w nieznane. Pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia niemożliwej miłości ukazana jest tu na tle wielkich politycznych zmian.

| Set in a warm summer in 1990 in former East Germany, it follows a young woman who begins a relationship with a charismatic farmer who is twice her age.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share