kpb

Semi-Invented Duo

Adrian Konarski - fortepian
Michał Chytrzyński - skrzypce


Na 12. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie narodził się zespół Semi-Invented Trio. Adrian Konarski, kompozytor muzyki do filmów zaprosił do współpracy Sławomira Bernego, by zagrać do polskiej niemej produkcji Szlakiem hańby. Później skład został poszerzony o skrzypka Michała Chytrzyńskiego. Muzycy wystąpili z projektem w Wiedniu, Bukareszcie, Kluż-Napoce oraz Kiszyniowie. Trio spotkało się ponownie podczas kilku edycji Festiwalu Filmu Niemego. W tym roku wystąpi w kolejnej konfiguracji jako duet Konarski & Chytrzyński.


O ARTYSTACH:

Adrian Konarski
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13933_0.jpg
Uznany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, twórca ścieżek dźwiękowych między innymi do Pręg i Senności Magdaleny Piekorz oraz sztuk teatralnych i filmów w reżyserii Jerzego Stuhra, a także musicali. Absolwent wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie (2000). Od 1994 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami, a od 2007 roku jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. W 2010 roku rozpoczął współpracę z hollywoodzkim reżyserem Philippem Morą, angielskim aktorem Peterem Strakerem oraz niemiecką telewizją WDR.


Michał Chytrzyński
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13933_1.jpg
Przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku sześciu lat i przebył długą drogę edukacji w szkole muzycznej, liceum i na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat jest skrzypkiem Teatru Bagatela, teatru STU oraz Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Bierze udział w wielu koncertach oraz nagraniach w Polsce i za granicą. Od 2006 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami.Semi-Invented Duo wystąpi w ramach
24. Festiwalu Filmu Niemego:

sobota, 9 grudnia 2023, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

DZIKIE ORCHIDEE | WILD ORCHIDS
(Sidney Franklin) US 1929, 84’

Bookmark and Share