kpb

Dziewczyńskie historie

tytuł oryginalny: Dziewczyńskie historie

reżyseria: Aga Borzym

czas trwania: 60 min.
produkcja: Polska 2023
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Młode Horyzonty

Millenium Docs Against Gravity 2023 - nominacja: Nagroda za Najlepszy Film Polski - Udział w konkursie (Aga Borzym)

11-letnia Jagoda i 13-letnia Zuzia to najlepsze przyjaciółki z osiedla. Obydwie zaczynają dojrzewać, a miesiączka, zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy ich rozmów.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Czy wiesz, że… przeciętna kobieta zużywa aż 11 400 podpasek przez całe swoje życie? Jednak nie wszystkie osoby menstruujące lubią ich używać, niektóre wolą tampony lub kubeczki menstruacyjne.
 
Film dokumentalny w języku polskim.

Dla widzów w wieku: 10+

Prezentowany w ramach festiwalu Młode Horyzonty.

Bookmark and Share