kpb

Sea Sparkle

tytuł oryginalny: Zeevonk

reżyseria: Damien Huyghe
aktorzy: Sara Rogiers, Dunia Elwaleed, Sverre Rous, Valentijn Dhaenens

czas trwania: 98 min.
produkcja: Belgia/Niderlandy 2023
język: polski lektor
napisy: angielskie
Polish voice over with English subtitles

MFF w Berlinie 2023 - wygrana: Kryształowy Niedźwiedź - Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego (Domien Huyghe)

Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale tym razem nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółką Kaz i Vincentem, który pracuje w oceanarium, podąża śladem morskiej tajemniczej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację. Kameralna, doceniana przez krytyków i widownię festiwalową historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach.

Czy wiesz, że… film otwierał sekcję Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale? Został tam wyróżniony przez jury dziecięce, które doceniło nastrój zbudowany przez muzykę i ujęcia morza.
 
Film aktorski w polskiej wersji językowej (lektor PL).

dla dzieci w wieku: 10+

Wcześniej w ramach festiwalu Młode Horyzonty.

Bookmark and Share