kpb

Baranki witają wiosnę - zestaw II

tytuł oryginalny: Reksio oraz Bolek i Lolek


info: Baranki Dzieciom

Wiosenna odsłona cyklu Baranki Dzieciom! W programie bajki z udziałem Reksia oraz Bolka i Lolka. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Amelia Rajewska.


ODCINKI:

REKSIOWA WIOSNA
(Józef Ćwiertnia) PL 1980, 10'
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!

REKSIO SADOWNIK
(Lechosław Marszałek) PL 1976, 10'
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.

BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
(Ryszard Lepióra) PL 1976, 10'
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.

PRZYGODY BOLKA I LOLKA: WIOSENNE PORZĄDKI
(Edward Wator) PL 1977, 9'
Zachęceni przykładem ptaków czyszczących swe gniazda, Bolek i Lolek postanawiają posprzątać swój pokój. Chłopcy z zapałem zabierają się do pracy, ale mnóstwo dziwnych zdarzeń opóźnia ukończenie sprzątania.


WARSZTATY PLASTYCZNE po seansie poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.Prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share