kpb

Bardo. Fałszywa kronika garści prawd

tytuł oryginalny: Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades

reżyseria: Alejandro G. Iñárritu
aktorzy: Daniel Giménez Cacho, Griselda Siciliani, Ximena Lamadrid

czas trwania: 163 min.
produkcja: Meksyk 2022
premiera: 2022-11-18
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles

MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Alejandro González Iñárritu)


Najnowszy film pięciokrotnego laureata nagrody Akademii Filmowej, Alejandro G. Iñárritu.


Bardo. Fałszywa kronika garści prawd jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają teraźniejszość, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.


Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.


W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Gimenez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara® Dariusa Khondjiego (Miłość, Siedem) i napisany przez Iñárritu i Nicolása Giacobone (nagrodzony Oscarem® Birdman, Biutiful) film Bardo. Fałszywa kronika garści prawd to pierwsza produkcja Iñárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie Amores Perros z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem® meksykański scenograf Eugenio Caballero (Roma, Labirynt fauna) oraz kostiumografka Anna Terrazas (Kroniki Times Square, Roma).


| Follows a renowned Mexican journalist and documentary filmmaker who returns home and works through an existential crisis as he grapples with his identity, familial relationships, and the folly of his memories.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share