kpb

Baby Broker

tytuł oryginalny: Broker

reżyseria: Hirokazu Kore-eda
aktorzy: Song Kang Ho, Gang Dong Won, Doona Bae, Lee Ji Eun, Lee Joo Young

czas trwania: 129 min.
produkcja: Korea Południowa 2022
premiera: 2022-10-28
język: koreański
napisy: polskie
in Korean with Polish subtitles

MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury Ekumenicznego - Nagroda główna (Hirokazu Koreeda), Złota Palma - Najlepszy aktor (Kang-ho Song)
MFF w Cannes 2022- nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Hirokazu Koreeda)
MFF w Toronto 2022 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Hirokazu Koreeda)


Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.


Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…


Baby Broker to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.


Hirokazu Kore-eda zdobył w 2018 roku Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes, a rok później nominację do Oscara za film Złodziejaszki. Znany z rewelacyjnego Parasite Song Kang-Ho otrzymał za rolę w Baby Broker nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Cannes 2022.


| One rainy night, a baby is left at the baby box facility. Sang-hyun and Dong-soo secretly take it home. However, the next day, So-young unexpectedly returns, looking for her baby Woo-sung. She decides to call the police when she finds out that her boy is missing. The two men’s explanation that they took him to find suitable parents willing to adopt him is hard to believe, but with nowhere left to go, she decides to join their mission to find new parents for her boy.

 

Wcześniej w ramach Conrad Festival - pasmo filmowe | Baby Broker - pokaz przedpremierowy w ramach pasma filmowego Conrad Festival.

 


ZWIASTUN:

 

 

Nagrodzony na Festiwalu w Cannes Song Kang-ho zaprasza na film:

 

Bookmark and Share