kpb

Kręgosłup nocy

tytuł oryginalny: The Spine of Night

reżyseria: Philip Gelatt, Morgan Galen King
aktorzy: Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt, Tom Lipinski, Joe Manganiello

czas trwania: 93 min.
produkcja: USA 2021
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

By skrócić rządy tyrana władającego potężną magią, kapłanka Tzod udaje się na szczyt śnieżnej góry, gdzie znajduje umierającego wartownika strzegącego mocy pradawnego kwiatu. Spotkanie przeradza się w epicką opowieść o stuleciach walki z chciwymi, bezlitosnymi tyranami, którzy wykorzystywali moc ognia, by władać nad światem.


Kręgosłup nocy to epicka opowieść o walce między światem natury a wspierającą go, rozwijającą się cywilizacją – i wspaniałe fantasy, które zachwyci każdego miłośnika gatunku. Philip Gelatt i Morgan Galen King tworzą opowieść, która pod względem skali i rozmachu dorównuje i Tolkienowi, i Sapkowskiemu – mimo że jest całkowicie oryginalna. Głównym bohaterom głosów użyczają natomiast takie gwiazdy jak Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt czy Joe Manganiello.


Co być może jeszcze ciekawsze, Kręgosłup nocy powstawał przez siedem lat i jest jedną z nielicznych współczesnych animacji zrealizowanych za pomocą techniki rotoskopowej. Jeśli więc z wypiekami na twarzy oglądaliście kultowy Heavy Metal albo słynne, obrazoburcze animacje Ralpha Bakshiego Kot Fritz, Władca pierścieni, Heavy Traffic, to prawdopodobnie z miejsca zakochacie się w Kręgosłup nocy.

Film przeznaczony dla widzów dorosłych.


| Ultra-violent, epic fantasy set in a land of magic follows heroes from different eras and cultures battling against a malevolent force.
ZWIASTUN:

Bookmark and Share