kpb

Reksio - zestaw IV

tytuł oryginalny: Reksio

czas trwania: 80 min.

Zestaw 4 odcinków przygód wesołego kundelka Reksia i jego podwórkowych sąsiadów. Wszystkie bajki zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej cyfrowo wersji.

 


REKSIO - zestaw bajek, 40' + warsztaty plastyczne


REKSIO DETEKTYW

Reksio tropi złodzieja jaj z kurnika. Odnajduje jamę lisa, który wykrada jaja, wsadza je do inkubatora i w ten sposób ma stale świeże kurczęta. Reksio uwalnia pisklęta i doprowadza je do kury-matki.


REKSIO I JAMNIK

Sympatyczny i wrażliwy jamnik staje się na podwórku przedmiotem kpin. Reksio broni swojego kolegi. Tymczasem jamnik skutecznie przepędza zakradającego się na podwórko lisa. Fakt ten przynosi mu uznanie wszystkich.


REKSIO I KOGUTY

Na podwórku panoszy się kogut. Reksio sprowadza więc koguta z sąsiedniego podwórka, żeby nauczył moresu aroganta. Sprowadzony interwent wprowadza terror wśród zwierząt, pokonuje nawet samego Reksia.


REKSIO I NOŚNA KURA

Reksio ma kłopoty z kurą, która znosi jajka w różnych częściach podwórka. Nie może się jej pozbyć, bo to najlepsza nioska w całym gospodarstwie. Reksio dochodzi do wniosku, że lepiej samemu zbierać porozrzucane jaja.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z miłości do natury tworzy eko plakaty. Działa pod szyldem Joanna.wytwory.

 

 

Prezentowany w ramach Wakacje z Barankami: Reksio - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

Bookmark and Share