kpb

Belle

tytuł oryginalny: Belle

reżyseria: Mamoru Hosoda

czas trwania: 121 min.
produkcja: Japonia 2021
premiera: 2022-04-01
język: japoński
napisy: polskie
in Japanese with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara za Mirai Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o „Pięknej i Bestii” spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.


Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty. Zaczyna się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się ujawnić swoje prawdziwe „ja”?

 

film otrzymał 14-minutową owację po swojej swiatowej premierze na festiwalu w Cannes. Oklaski dla Belle okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

 

| Suzu is a shy high school student living in a rural village. For years, she has only been a shadow of herself. But when she enters "U", a massive virtual world, she escapes into her online persona as Belle, a globally-beloved Singer.

 

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
- Tydzień 4: Kolor zielony.

 

Wcześniej w ramach Belle - pokaz wersji oryginalnej z polskimi napisami oraz Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 5: Kalejdoskop barw.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share