kpb

Dlaczego nie ty

tytuł oryginalny: Hochwald

reżyseria: Evi Romen
aktorzy: Thomas Prenn, Noah Saavedra, Josef Mohamed, Ursula Scribano-Ofner, Elisabeth Kanettis

czas trwania: 107 min.
produkcja: Austria/Belgia 2020
język: niemiecki, włoski
napisy: polskie, angielskie
in German and Italian with Polish and English subtitles
info: LGBT Film Festival

Austrian Film Award, AT 2021: 9 nominacji, 3 nagrody
Torino Film Festival 2020: Najlepszy Film (nominacja)
Zurich Film Festival 2020: Najlepszy Film


Mario kocha tańczyć i właśnie taniec często pozwala mu przetrwać ciężkie chwile. Dla kogoś takiego jak on kariera taneczna pozostaje odległą mrzonką. Mieszka z matką nad wiejską rzeźnią, pracuje jako cukiernik i podejmuje się dorywczych prac. Jego ukochany przyjaciel Lenz, pochodzi z bogatej rodziny i ma dużo większe szanse, żeby zrealizować swoje marzenia i zostać aktorem. Kiedy Lenz dostaje stypendium w Rzymie, Mario postanawia wyjechać razem z nim. Po drodze zatrzymują się w gejowskim klubie. Wydarzenia tamtej nocy zmienią wszystko…


Dlaczego nie ty to debiut reżyserski Evi Romen, uhonorowany główną nagrodą na festiwalu w Zurychu. Evi podejmuje tematy straty i odrzucenia, nie daje jednak jednoznacznych odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania. W doskonały sposób wykorzystuje malowniczość tyrolskich gór i wiosek, żeby przedstawić swoją historię i oddać emocje, które rozdzierają jej bohaterów.


| Mario, a young dancer living in his small village has to face the loss of his beloved friend Lenz, victim of an attack in a gay club.

 

Prezentowany w ramach  12. LGBT Film Festival w E-Kinie Pod Baranami.

 

Wcześniej w ramach 12. LGBT Film Festival.


ZWIASTUN ORYGINALNY:

Bookmark and Share