kpb

Minyan

tytuł oryginalny: Minyan

reżyseria: Eric Steel
aktorzy: Riley Barnes, Brooke Bloom, Michael Broadhurst, Mark Bruk, Alex Hurt

czas trwania: 118 min.
produkcja: USA 2020
napisy: polskie, angielskie
with Polish and English subtitles
info: Mastercard Off Camera

TRANSATLANTYK 2020 - nominacja: Nagroda Publiczności - Udział w festiwalu (Eric Steel)


Film prezentowany w sekcji: Wolność równość solidarność.

 

W swoim pełnometrażowym fabularnym debiucie Eric Steel uważnie przygląda się żydowskim religijnym społecznościom – stąd tytuł jego filmu.


Główny bohater – siedemnastoletni David – dorasta w realiach nowojorskiego Brighton Beach lat osiemdziesiątych, wyznaczanych w dużej mierze przez środowisko emigranckich żydowskich rodzin i początki kryzysu związanego z epidemią HIV/AIDS. Chłopak pomaga swoim bliskim przy organizacji tradycyjnych nabożeństw, a równocześnie zaczyna powoli i nieśmiało eksplorować gejowskie życie w kuszącej obyczajową wolnością, do której zdecydowanie nie przywykł, dzielnicy East Village. Zaprzyjaźnia się przy tym ze starszą parą homoseksualnych mężczyzn. Ta relacja na zawsze odmieni spojrzenie Davida na otaczającą rzeczywistość.


Steel z lekkością i delikatnym humorem, a zarazem szacunkiem, kreśli portret surowej wspólnoty, w której obrębie dojrzewa jego bohater. Jednocześnie uświadamiając widzom, jak wielką rolę w tym procesie odgrywa seksualność, etniczne pochodzenie i status potomka imigrantów.


| A young Jewish man is caught between thrilling private trysts and his repressive family in this thoughtful drama set in 1980s Brooklyn.


KUP BILET TUTAJ

 

Prezentowany w ramach Mastercard Off Camera 2021.

Bookmark and Share