kpb

Arystokraci

tytuł oryginalny: Anoko wa kizoku

reżyseria: Sode Yukiko
aktorzy: Kadowaki Mugi, Mizuhara Kiko, Kora Kengo

czas trwania: 124 min.
produkcja: Japonia 2020
napisy: polskie, angielskie
with Polish and English subtitles
info: Mastercard Off Camera

Film prezentowany w sekcji: Miłość na mózgu.

 

Reżyserka Sode Yukiko przenosi na ekran popularną japońską powieść ukazującą  rzeczywistość współczesnego Tokio z perspektywy dwóch bardzo różnych kobiet.


Hanako zawsze mogła polegać na swojej rodzinie i uprzywilejowanej pozycji, ale nagle, gdy jej związek z narzeczonym się rozpada, okazuje się, że jest zdana zupełnie na siebie. Tymczasem jej bogaci rodzice oczekują, że czym prędzej znajdzie sobie nowego kandydata na męża. Druga bohaterka – Miki (w tej roli znana modelka i aktorka Kiko Mizuhara) pochodzi z małej miejscowości i sama musiała się odnaleźć w stolicy. Przez przypadek losy tych dwóch postaci połączą się za sprawą jednego mężczyzny – prawnika o arystokratycznych korzeniach. Yukiko wywraca na nice schematy właściwe opowieściom spod znaku „kobieta poznaje mężczyznę”, skupiając się głównie na przyjaźni i poczuciu solidarności pomiędzy swoimi dwiema bohaterkami. A ich skomplikowana, podszyta napięciami klasowymi relacja przywodzi na myśl kanoniczną już przyjaźń stworzonych przez Elenę Ferrante postaci. W dodatku tu również ważną rolę odgrywa przestrzeń miejska, na której tle rozgrywają się kolejne niekonwencjonalne melodramatyczne zdarzenia.


| Hanako is in her late twenties and is looking for stability with her man. She gets dumped instead. She begins dating. Miki studied and worked hard to get to where she is and is holding down a job. They are introduced through an intermediary man.


KUP BILET TUTAJ

 

Prezentowany w ramach Mastercard Off Camera 2021.

Bookmark and Share