kpb

Dom Gucci

tytuł oryginalny: House of Gucci

reżyseria: Ridley Scott
aktorzy: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino, Salma Hayek

czas trwania: 157 min.
produkcja: USA 2021
premiera: 2021-11-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2022 - nominacje: Najlepsza aktorka w dramacie (Lady Gaga)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Lady Gaga), Najlepsza charakteryzacja i fryzury
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza charakteryzacja i fryzury


Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem…

 

Dom Gucci w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu zakończył się jednak spektakularnym krachem i zbrodnią, która wstrząsnęła nie tylko Włochami.


Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.


W rolach głównych występują laureaci Oscarów i aktorzy nominowani do tej nagrody: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci) oraz Salma Hayek (Pina Auriemma).


| Spanning three decades of love, betrayal, decadence, revenge, and ultimately murder, we see what a name means, what it's worth, and how far a family will go for control.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 8: Kalejdoskop zdarzeń.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share