kpb

Wszystko zostaje w rodzinie

tytuł oryginalny: Lacci

reżyseria: Daniele Luchetti
aktorzy: Alba Rohrwacher, Luigi Lo Cascio, Laura Morante

czas trwania: 100 min.
produkcja: Włochy/Francja 2020
premiera: 2021-11-19
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Nagrody David di Donatello 2021 – nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa,  Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy scenariusz adaptowany


Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone (autor książki jest także odpowiedzialny za scenariusz filmu). Reżyserem jest równie uznany Włoch - Daniele Luchetti (Zwyczajne życie, Nasze życie, Mój brat jest jedynakiem), a w obsadzie znalazły się liczne gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.


Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę pary bohaterów i dwójki ich małych dzieci gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny. Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo, przyznaje się pewnego wieczoru do pozamałżeńskiego romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki.
Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

 

| A marriage-in-crisis drama set in Naples and Rome over a long period starting in the 1980s.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 6: Kalejdoskop uczuć.

 

Wcześniej w ramach Cinema Italia Oggi 2021 - przegląd nowego kina włoskiego oraz Premiera Psychologiczna: Wszystko zostaje w rodzinie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share