kpb

Dzieci

tytuł oryginalny: Figli

reżyseria: Giuseppe Bonito
aktorzy: Paola Cortellesi , Valerio Mastandrea , Stefano Fresi , Valerio Aprea

czas trwania: 97 min.
produkcja: Włochy 2020
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

Nagroda David di Donatello 2021: Najlepszy scenariusz oryginalny. Nominacje: Najlepsza aktorka, Najlepszy aktor, Najlepszy montaż


Ostatni film zrealizowany według scenariusza Mattia Torre, uznanego włoskiego twórcy, który zmarł w 2019 roku w wieku zaledwie 47 lat. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, Torre nie mógł stanąć za kamerą, gdzie ostatecznie zastąpił go Giuseppe Bonito.


Sara (Paola Cortellesi) i Nicola (Valerio Mastandrea) są zakochanym w sobie małżeństwem. Mają sześcioletnią córkę, Annę, i szczęśliwe życie. Pojawienie się na świecie drugiego dziecka, Pietra, wywraca do góry nogami poukładany świat całej rodziny, prowadząc do tragikomicznych sytuacji. Ekstrawaganccy dziadkowie, przyjaciele na skraju załamania nerwowego i osobliwe opiekunki do dzieci nie przyjdą im z pomocą. Czy Sarze i Nicoli, miotających się między chwilami szczęścia a kłótniami, uda się przetrwać i pozostać razem‪?


| Sara and Nicola are expecting their second child. Through the late Mattia Torre's sharp focus, all the joys and troubles of parenthood in modern-day Italy are brilliantly, wittily delineated.

 

Prezentowany w ramach Cinema Italia Oggi 2021 - przegląd nowego kina włoskiego.

 

Bookmark and Share