kpb

Mistrz (The Champion)

tytuł oryginalny: Mistrz

reżyseria: Maciej Barczewski
aktorzy: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak

czas trwania: 91 min.
produkcja: Polska 2020
premiera: 2021-08-27
język: polski, niemiecki
napisy: polskie, angielskie
in Polish and German with Polish and English subtitles

FPFF w Gdyni 2020 - Nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Maciej Barczewski)


Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.


Reżyser o filmie:

Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i  umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz.

 

| The Champion is a historical drama depicting the story of Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski, a pre-war boxing champion of Warsaw, who in 1940 arrives with the first transport of prisoners to the newly created concentration camp Auschwitz. When he is forced into boxing fights with camp functionaries, among the prisoners there is reassurance and hope that their captors are not invincible..

 

Wcześniej w ramach Mistrz - pokazy przedpremierowe.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share