kpb

Susza

tytuł oryginalny: The Dry

reżyseria: Robert Connolly
aktorzy: Eric Bana, Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell, Matt Nable

czas trwania: 117 min.
produkcja: Australia/USA 2020
premiera: 2021-07-30
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Nie poznasz prawdy, dopóki nie odkryjesz wszystkich kłamstw…

 

Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Jest jednak coś, co od początku nie zgadza się w tej historii. Aaron zostaje w miasteczku kilka dni dłużej, by dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu lat i tajemniczym utonięciem młodej dziewczyny, z powodu którego lata temu Falk musiał opuścić miasto.

 

Susza to światowy bestseller autorstwa Jane Harper, do którego prawa filmowe zostały sprzedane, jeszcze nim książka pojawiła się na półkach księgarni. Ekranizacją powieści zajęła się doświadczona i wielokrotnie nagradzana (razem z Reese Witherspoon) producentka Bruna Papandrea, która w swoim dorobku filmowym ma takie hity jak Zaginiona dziewczyna, Wielkie kłamstewka, czy Od nowa. Australijska premiera Suszy, z Erikiem Baną w roli głównej, okazała się wielkim sukcesem i zdeklasowała w weekend otwarcia m.in  Wonder Woman 1984 z Gal Gadot. Thriller stał wielkim hitem rodzimego box office’u, zajmując miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów w historii australijskiego kina.

 

 

| Aaron Falk returns to his drought-stricken hometown to attend a tragic funeral. But his return opens a decades-old wound - the unsolved death of a teenage girl.

 

Prezentowany w ramach Susza - pokaz przedpremierowy.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share