kpb

Wróg doskonały

tytuł oryginalny: A Perfect Enemy

reżyseria: Kiké Maíllo
aktorzy: Tomasz Kot, Athena Strates, Marta Nieto

czas trwania: 88 min.
produkcja: Hiszpania/Francja 2020
premiera: 2021-07-02
język: angielski, francuski
napisy: polskie
in English and French with Polish subtitles

 

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot.


Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie…


Wróg doskonały to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb Kosmetyka wroga, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

 

| A successful architect is approached on his trip to the Paris Airport by a chatty girl. Although the meeting seems fortuitous, soon there be a turn that will transform the encounter into something much more sinister and criminal.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share