kpb

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

tytuł oryginalny: Promising Young Woman

reżyseria: Emerald Fennell
aktorzy: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie

czas trwania: 114 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA 2020
premiera: 2021-03-05
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy scenariusz oryginalny
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Emerald Fennell), Najlepsza aktorka (Carey Mulligan), Najlepszy montaż
Zlote Globy 2021 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Carey Mulligan), Najlepszy reżyser (Emerald Fennell), Najlepszy scenariusz (Emerald Fennell)
Nagrody BAFTA 2021 - wygrana: najlepszy film brytyjski, najlepszy scenariusz oryginalny
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: najlepszy film, najlepsza muzyka, najlepszy montaż, najlepszy casting


Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Prowokacyjny i buntowniczy film, który zelektryzował publiczność na festiwalu Sundance.


Wszyscy mówili, że Cassie (w tej roli zjawiskowa Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i zaczyna pracę w lokalnej kawiarni.


Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, nocą prowadzi sekretne, podwójne życie i realizuje swój mroczny plan. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę pełnego naprawienia krzywd z przeszłości.


Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Emerald Fennell (do tej pory aktorka: Dziewczyna z portretu, The Crown, Anna Karenina). Jej bliska przyjaciółka, Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zaprosiła ją do współtworzenia drugiego sezonu serialu Obsesja Eve. Jeden ze napisanych przez nią odcinków został nominowany do nagrody Primetime Emmy Award. Fennell poszła za ciosem i zajęła się fabularnym debiutem. Tak powstała Obiecująca. Młoda. Kobieta., niesamowita kombinacja kina zemsty, komedii romantycznej i mrocznego thrillera okraszona świetną muzyką i genialnymi stylizacjami.


| A young woman, traumatized by a tragic event in her past, seeks out vengeance against those who crossed her path.

 

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 8: Kolor czerwony.


Wcześniej w ramach Pokazów przedpremierowychLetnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 2: Kino jest kobietąNajlepsze filmy 2021 roku ponownie w Kinie Pod Baranami, Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 1: Kalejdoskop emocji oraz The Best of Kinobranie 2022.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share