kpb

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

tytuł oryginalny: Promising Young Woman

reżyseria: Emerald Fennell
aktorzy: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie

czas trwania: 114 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA 2020
premiera: 2021-03-05
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Zlote Globy 2021 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Carey Mulligan), Najlepszy reżyser (Emerald Fennell), Najlepszy scenariusz (Emerald Fennell)


Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Prowokacyjny i buntowniczy film, który zelektryzował publiczność na festiwalu w Sundance.


Wszyscy mówili, że Cassie (w tej roli zjawiskowa Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i zaczyna pracę w lokalnej kawiarni.


Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, nocą prowadzi sekretne, podwójne życie i realizuje swój mroczny plan. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę pełnego naprawienia krzywd z przeszłości.


Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Emerald Fennell (do tej pory aktorka: Dziewczyna z portretu, The Crown, Anna Karenina). Jej bliska przyjaciółka, Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zaprosiła ją do współtworzenia drugiego sezonu serialu Obsesja Eve. Jeden ze napisanych przez nią odcinków został nominowany do nagrody Primetime Emmy Award. Fennell poszła za ciosem i zajęła się fabularnym debiutem. Tak powstała Obiecująca. Młoda. Kobieta., niesamowita kombinacja kina zemsty, komedii romantycznej i mrocznego thrillera okraszona świetną muzyką i genialnymi stylizacjami.


| A young woman, traumatized by a tragic event in her past, seeks out vengeance against those who crossed her path.

 

Obejrzyj film Obiecująca. Młoda. Kobieta. w Kinie Pod Baranami i idź na kawę!

Z biletem na film Obiecująca. Młoda. Kobieta. do końca marca otrzymasz 15% zniżki na kawę w kawiarniach KAWA (lokalizacje: ul. Zwierzyniecka 15 i ul. Romanowicza 4).

 


Film prezentowany w ramach Pokazów przedpremierowych.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film: