kpb

Sound of Metal

tytuł oryginalny: Sound of Metal

reżyseria: Darius Marder
aktorzy: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci

czas trwania: 120 min.
produkcja: USA 2019
premiera: 2021-03-05
język: angielski, amerykański migowy, francuski
napisy: polskie
in English, American Sign Language & French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy montaż, Najlepszy dźwięk
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Riz Ahmed), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Raci), Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsza muzyka filmowa
Nominacja do Złotych Globów 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed)
Satelity 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed), Najlepszy dźwięk

 

Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser Blue Valentine.


Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legnie w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.


| A heavy-metal drummer's life is thrown into freefall when he begins to lose his hearing.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 7: Kalejdoskop talentów.

 

Wcześniej w ramach: Przedpremier na powitanie, Pokazów przedpremierowych, przedpremierowo w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 8: Kino drogiSound of Metal - pokaz dla studentów z dyskusją oraz Najlepsze filmy 2021 roku ponownie w Kinie Pod Baranami.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share