kpb

SARAPATA

Fot. Grzegorz Łach


SARAPATA łączy w sobie wiele skrajności oraz liczne doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Michał i Mateusz Sarapata miłość do harmonii wynieśli z akompaniowania zespołowi Lor, a także ze współtworzenia w przeszłości własnej grupy SALK, dzięki której ich muzyka - wykorzystująca głównie klasyczne instrumenty - opierała się na onirycznych, niemal baśniowych opowieściach.

Po godzinach odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości - muzyce elektronicznej, a dokładniej techno. Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału.

Techno w wykonaniu braci Sarapata dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki. EP1, debiutancka płyta braci, to nie tylko chęć określenia własnego charakteru, ale też odważna próba wprowadzenia zupełnie nowej estetyki na polskiej scenie. Moderatowy trance łączy się z eterycznym brzęczeniem Jona Hopkinsa czy Kiasmosa, a to tworzy nieznośnie chwytliwą mieszankę, która wbija się do głowy i nie zamierza jej opuścić. Bracia dodają do tego wyjątkowy talent do konstruowania doskonałych harmonii, którego źródła można upatrywać w doświadczeniach z tworzenia muzyki filmowej. SARAPATA i ich debiutancki materiał został doceniony między innymi przez takie media, jak RedBull, Electronic Beats (zarówno polski, jak i niemiecki), KMAG czy Wysokie Obcasy. W 2022 roku pojawili się między innymi na takich festiwalach jak Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, FEST Festival, ON Air, LAS Festival, OFF Scena oraz Wodecki Twist. W maju 2022 roku zostali zaproszeni do Wilna na Europavox Festival, międzynarodowy festiwal showcase’owy.

https://www.facebook.com/SARAPATAMUSIC


SARAPATA wystąpią w ramach
24. Festiwalu Filmu Niemego:

sobota, 9 grudnia 2023, godz. 23.00
Klub Betel (Plac Szczepański 3)
CZAROWNICE | HÄXAN: ETT KULTURHISTORISKT FÖREDRAG I LEVANDE BILDER
(Benjamin Christensen) SE 1922, 106’


Artyści zagrali muzykę do filmu Portier z hotelu Atlantic
w ramach 21. Festiwalu Filmu Niemego online.

 

Bookmark and Share