kpb

Elegia dla bidoków

tytuł oryginalny: Hillbilly Elegy

reżyseria: Ron Howard
aktorzy: Haley Bennett, Amy Adams, Glenn Close

czas trwania: 116 min.
produkcja: USA 2020
premiera: 2021-02-15
język: angielski
napisy: polskie
in Polish with English subtitles
info: Dojrzałe kino

Oscary 2021 - nominacje: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Glenn Close), Najlepsza charakteryzacja

 

J.D. Vance (Gabriel Basso), były marine z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu w rodzinne strony, o których starał się zapomnieć. J.D. musi zacząć na nowo układać sobie relacje ze swoją niełatwą appalaską rodziną, w tym z uzależnioną matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę Mamaw (Glenn Close), twardą i inteligentną kobietę, która go wychowała, J.D. zaczyna akceptować niezatarty wpływ rodziny na jego własną ścieżkę życiową.


Oparty na powieści J.D. Vance’a z listy bestsellerów New York Timesa film Elegia dla bidoków w reżyserii laureata Oscara, Rona Howarda, to bardzo osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.


| Based on the bestselling memoir by J.D. Vance, HILLBILLY ELEGY is a modern exploration of the American Dream and three generations of an Appalachian family as told by its youngest member, a Yale Law student forced to return to his hometown.

 

Film prezentowany w ramach Dojrzałego Kina.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share