kpb

Tylko zwierzęta nie błądzą

tytuł oryginalny: Seules Les Bêtes

reżyseria: Dominik Moll
aktorzy: Denis Ménochet, Laure Calamy, Damien Bonnard

czas trwania: 116 min.
produkcja: Francja/Niemcy 2019
premiera: 2021-02-12
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.  


Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. 


Nowy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colin Niel wydanej w 2017 roku. Struktura Tylko zwierzęta nie błądzą może budzić skojarzenia z Rashomonem Akiry Kurosawy. Prezentując kolejne punkty widzenia na fabularną tajemnicę, Moll umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę. 


| A woman disappeared. After a snowstorm, her car is discovered on a road to a small remote village. While the police don't know where to start, five people are linked to the disappearance. Each one with his or her own secret.

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 3: Kino z tajemnicą.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share