kpb

Jak najdalej stąd

tytuł oryginalny: Jak najdalej stąd

reżyseria: Piotr Domalewski
aktorzy: Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik

czas trwania: 98 min.
produkcja: Polska/Irlandia 2020
premiera: 2020-09-25
język: polski, angielski
napisy: polskie
in Polish and English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

68. MFF w San Sebastian

 

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.


Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego, podobnie jak debiut reżysera, Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.


Na ekranie poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.


| Ola must travel to Ireland to bring her father's body back to Poland after he died working at a construction site. But never mind her dad, Ola wants to know if he saved money for the car he had promised. Dealing with foreign bureaucracy in her own street-smart way, Ola learns that her biggest dream wasn't a car, but getting to know her dad.

 

Prezentowany w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 8: Kino drogi.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share