kpb

Buntowniczki

tytuł oryginalny: Rebelles

reżyseria: Allan Mauduit
aktorzy: Cécile de France, Yolande Moreau, Audrey Lamy

czas trwania: 88 min.
produkcja: Francja 2019
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Przegląd Kina Francuskiego

Globes de Cristal Awards 2020: Najlepsza aktorka komediowa - Cécile de France (nominacja)


Po piętnastu latach na Lazurowym Wybrzeżu była Miss Regionu (znana z serialu Nowy papież Cécile de France) powraca do rodzinnej miejscowości. Pozbawiona środków do życia, znajduje zatrudnienie w fabryce konserw, gdzie w obronie przed niechcianymi zalotami, niechcący zabija własnego szefa. Świadkami wypadku są jej dwie współpracowniczki. Cała trójka już chce dzwonić po karetkę, gdy znajduje przy mężczyźni torbę pełną banknotów. Kobiety postanawiają podzielić się znaleziskiem. Dopiero wtedy wpadają w prawdziwe kłopoty…


Energetyzująca, szalona komedia omyłek o trzech, diametralnie różnych kobietach zmuszonych do współpracy przez zaskakujący zbieg okoliczności. Buntowniczki to oda do kobiecej solidarności, umieszczona w nietypowym dla francuskiej komedii środowisku robotniczym.


| A young woman forced to flee a violent husband returns to Boulogne-sur-Mer, her childhood's city, which she left almost 15 years ago. One day, one of her colleagues tackles her insistently, she defends herself and kills him accidentally.

Pokaz w ramach 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share