kpb

Prawda

tytuł oryginalny: La vérité

reżyseria: Hirokazu Koreeda
aktorzy: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Ludivine Sagnier

czas trwania: 106 min.
produkcja: Francja/Japonia 2019
premiera: 2020-03-06
język: francuski, angielski
napisy: polskie
in French and English with Polish subtitles

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (Złodziejaszki) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. Prawda to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.
 

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

 

| A stormy reunion between scriptwriter Lumir with her famous mother and actress, Fabienne, against the backdrop of Fabienne's autobiographic book and her latest role in a Sci-Fi picture as a mother who never grows old.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share