kpb

Nędznicy

tytuł oryginalny: Les misérables

reżyseria: Ladj Ly
aktorzy: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djebril Zonga

czas trwania: 102 min.
produkcja: Francja 2019
premiera: 2020-02-28
język: francuski, bambara
napisy: polskie
in French and Bambara with Polish subtitles

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Nędznicy to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca 12 nominacji do Cezarów i trzech statuetek Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad dwa miliony widzów).

 

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

 


| A cop from the provinces moves to Paris to join the Anti-Crime Brigade of Montfermeil, discovering an underworld where the tensions between the different groups mark the rhythm.

 

Pokaz w ramach Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera 2020 oraz Klub Wysokich Obcasów (przedpremierowo!)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Piątek
    21 lutego Friday February 21
  • Środa
    26 lutego Wednesday February 26
  • * Uwaga! Seans w innym obiekcie.