kpb

Monos

tytuł oryginalny: Monos

reżyseria: Alejandro Landes
aktorzy: Sofia Buenaventura, Julián Giraldo, Karen Quintero, Laura Castrillón, Deiby Rueda

czas trwania: 102 min.
produkcja: Argentyna/Holandia/Niemcy/Szwecja/Kolumbia/Urugwaj 2019
premiera: 2020-02-07
język: hiszpański, angielski
napisy: polskie
in Spanish and English with Polish subtitle
info: Letnie Tanie Kinobranie

Odkrycie festiwali Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019. Określany „młodzieżowym ’Czasem apokalipsy’”. Dzieło Alejandro Landesa jest oficjalnym kolumbijskim kandydatem do Oscara®.


Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym Czas apokalipsy. Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z „Organizacją”. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

 

Hipnotyzującą atmosferę świetnie podkreśla ścieżka dźwiękowa Miki Levi.

 

| Teenage commandos perform military training exercises by day and indulge in youthful hedonism by night, an unconventional family bound together under a shadowy force know only as The Organization. After an ambush drives the squadron into the jungle, both the mission and the intricate bonds between the group begin to disintegrate.

 

Film prezentowany w ramach festiwalu
Letnie Tanie Kinobranie 2020: tydzień 3. T jak tajemnica

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share