kpb

Poznajmy się jeszcze raz

tytuł oryginalny: La belle époque

reżyseria: Nicolas Bedos
aktorzy: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant

czas trwania: 115 min.
produkcja: Francja 2019
premiera: 2020-01-31
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater Poznajmy się jeszcze raz gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną.


Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat O północy w Paryżu i urzekającą niewinność Amelii.


Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.


| Victor, a disillusioned sexagenarian, sees his life turned upside down on the day when Antoine, a brilliant entrepreneur, offers him a new kind of attraction: mixing theatrical artifices and historical reconstruction, this company offers his clients a chance to dive back into the era of their choice. Victor then chose to relive the most memorable week of his life: the one where, 40 years earlier, he met the great love.

 

UWAGA KONKURS!

Przyjdź do Kina Pod Baranami na pokaz filmu Poznajmy się jeszcze raz i wygraj upominki ufundowane przez Deni Cler i Dr Irenę Eris! Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. W przypadku biletu internetowego, napisz na dowolnej karteczce imię i nazwisko, adres e-mail oraz nr biletu (transaction ID).Tak wypełniony bilet lub karteczkę wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

Do wygrania szaliki ufundowane przez Deni Cler i zestawy kosmetyków od Dr Ireny Eris.

Akcja potrwa do 13 lutego. 

 

Wcześniej w ramach: Spotkanie Filozoficzne (przedpremierowo!), Polki.pl polecają (przedpremierowo!)

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share