kpb

Poznajmy się jeszcze raz

tytuł oryginalny: La belle époque

reżyseria: Nicolas Bedos
aktorzy: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant

czas trwania: 115 min.
produkcja: Francja 2019
premiera: 2020-01-31
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater Poznajmy się jeszcze raz gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną.


Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat O północy w Paryżu i urzekającą niewinność Amelii.


Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.


| Victor, a disillusioned sexagenarian, sees his life turned upside down on the day when Antoine, a brilliant entrepreneur, offers him a new kind of attraction: mixing theatrical artifices and historical reconstruction, this company offers his clients a chance to dive back into the era of their choice. Victor then chose to relive the most memorable week of his life: the one where, 40 years earlier, he met the great love.

 

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 7.: M jak Miłość

 

Wcześniej w ramach: Spotkanie Filozoficzne (przedpremierowo!), Polki.pl polecają (przedpremierowo!), pokaz w kinie samochodowym Rozrywka.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share