kpb

Black to Techno + Stabat Mater Dolorosa

tytuł oryginalny: Black to Techno / Stabat Mater Dolorosa

reżyseria: Jenn Nkiru / Piotr Macha, Siksa

czas trwania: 81 min.
produkcja: Wielka Brytania, USA / Polska 2019
język: angielski, polski
napisy: angielskie
in English and Polish with English subtitles
info: Unsound 2019

BLACK TO TECHNO | BLACK TO TECHNO
(Jenn Nkiru) GB/US 2019, 21’

Skonstruowany z archiwalnych materiałów zdjęciowych, Black to Techno Jenn Nkiru bada związek techno z czarną sceną muzyczną Detroit, analizując znaczenie historii, technologii, geografii i rasy. Reżyserka pokazuje początki kultury techno w Detroit, łączącej niegdyś prężny przemysł samochodowy z mechanicznymi dźwiękami, które z czasem eksplodowały na parkietach całego świata. Black to Techno, po części lekcja historii, po części projekt sztuki wizualnej, odkrywa przed widzem zapomniany czarny fundament muzyki techno.


| Using archival footage and shot material, Jenn Nkiru's Black to Techno explores techno’s relationship to Detroit's black music scene, exploring the role of history, technology, geography and race.

 

ZWIASTUN oryginalny:

 

 

STABAT MATER DOLOROSA | STABAT MATER DOLOROSA
(Piotr Macha, Siksa) PL 2018, 60’
 

Musical oparty o płytę SIKSY Stabat Mater Dolorosa to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. To nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w role po to, by zadowolić samą siebie.
Film wyświetlany z angielskimi napisami.


| Stabat Mater Dolorosa is described as a “musical about death and the maiden” - set to the music of Poland’s Siska, who co-directed and stars in the film.

 

ZWIASTUN:

 

Pokaz w ramach: Unsound Festival 2019 - program filmowy

Bookmark and Share