kpb

Jakub, Mimmi i gadające psy

tytuł oryginalny: Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

reżyseria: Edmunds Jansons

czas trwania: 70 min.
produkcja: Polska/Łotwa 2018
język: dubbing PL
Polish dubbing
info: Młodzi w Kinie

Mały Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem.

 

Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Eagle na obrzeżach miasta zwanego przez tubylców Maskachka. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jacob czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

 

Jakub, Mimmi i gadające psy to adaptacja powieści łotewskiej pisarki Luize Pastore Maskačkas stasts (Dog town). Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

 

Prezentowany w ramach MŁODZI W KINIE / Wieczorynka i warsztaty animacji poklatkowej.

 

Wcześniej w ramach wydarzenia: 6. Festiwal Filmowy KINO DZIECI 2019 oraz kinie samochodowym Rozrywka.

 

ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share