kpb

Chasing Trane: Historia Johna Coltrane'a

tytuł oryginalny: Chasing Trane: John Coltrane Feature Documentary

reżyseria: John Scheinfeld

czas trwania: 99 min.
produkcja: USA 2016
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Bogaty, wielowarstwowy i zmuszający do refleksji portret wielkiego artysty, ukazujący najważniejsze wydarzenia, pasje, doświadczenia i wyzwania, które ukształtowały życie i rewolucyjną twórczość Johna Coltrane’a.


Opowieść o demonach i ciemności, niezłomności i odkupieniu, a przede wszystkim – o nieprawdopodobnej podróży wojownika, który odnalazł siebie i Boga oraz stworzył wyjątkową muzykę przekraczającą bariery rasy, religii, wieku i szerokości geograficznej. Mimo że Coltrane nigdy nie udzielił żadnego wywiadu przed telewizyjnymi kamerami (wyłącznie kilku radiowych), jego obecność w filmie Scheinfelda jest wyraźnie odczuwalna dzięki wykorzystaniu przeprowadzonych z nim wywiadów prasowych, czytanych przez Denzela Washingtona.


Chasing Trane to film dla każdego, kto docenia moc muzyki jako siły przekazu, inspiracji i wielkich zmian. Oferuje niesamowitą podróż wraz z artystą, który stworzył dzieła przekraczające wszelkie bariery. To historia pełna demonów i ciemności, ale też wytrwałości oraz odkupienia. John Coltrane oczaruje każdego, a jego muzyka wzruszy do cna.

 

| An exploration of the global power and impact of the music of John Coltrane where the passions, experiences and forces that shaped his life and revolutionary sounds are revealed.

 

Film prezentowany w ramach: Pokaz specjalny z okazji urodzin muzyka

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share