kpb

Obywatel Miłość (Citizen Love)

tytuł oryginalny: Obywatel Miłość

reżyseria: Wojciech Skrobiszewski

czas trwania: 71 min.
produkcja: Polska 2018
język: polskie
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

Arcyważny i obowiązkowy dokument dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel Miłość to nieznana historia związku artysty z żoną Anną, która po jego śmierci w wieku zaledwie 44 lat, została jedyną spadkobierczynią jego dorobku. Do dziś „sprawy republikańskie” są obiektem niekończących się wojen. Anna znalazła się w samym sercu konfliktu, atakowana bezpardonowo i bezlitośnie.


Po wieloletnim milczeniu Anna opowiada historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Obywatel Miłość to bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstania wielu piosenek. Zawiera niepublikowane materiały archiwalne pokazujące Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża.

 

| It is an emotional and very-personal story, which sheds new light on Ciechowski, so makes for a better understanding of his work and life choices. The film uses archival materials which had never been made public before, showing the artiste from a different perspective: we can see Grzegorz as a man about the house, a father, and a husband.

 

Film prezentowany w ramach: Pokazu specjalnego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share