kpb

Jellyfish

tytuł oryginalny: Jellyfish

reżyseria: James Gardner
aktorzy: Liv Hill, Sinead Matthews, Cyril Nri, Angus Barnett, Tomos Eames

czas trwania: 101 min.
produkcja: Wielka Brytania 2018
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Mastercard Off Camera

MFMW „Ale Kino!” - Najlepszy film, Nagroda jury młodzieżowego
Dinard British Film Festival - Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Wyróżnienie specjalne (Liv Hill)


Sarah ma na głowie zdecydowanie więcej obowiązków niż przeciętna 15-latka. Obok szkoły, to właśnie na jej barkach spoczywa odpowiedzialność za najbliższych, na czele z pogrążoną w depresji matką, która przez większość czasu nie wychodzi z łóżka. By jakoś związać koniec z końcem, nastolatka zmuszona jest do tego, by podejmować się różnych dorywczych prac. Brak czasu, ale i zupełnie inne problemy, z jakimi zmaga się na co dzień nie ułatwiają jej kontaktu z rówieśnikami. Niespodziewanie znajduje jednak ujście swojej frustracji i coś, dzięki czemu choć na chwilę jest w stanie zapomnieć o szarej rzeczywistości nadmorskiego, brytyjskiego miasteczka. Zainteresowanie nastolatki kieruje się w stronę komediowego stand-upu, gdzie za pomocą nierzadko ciętego dowcipu odreagować można wszelkie problemy. Debiutant James Gardner za pomocą prostych, ale bardzo sugestywnych środków filmowego wyrazu odmalowuje historię młodej bohaterki, która zdecydowanie za wcześnie musi dorosnąć. Nie udałoby mu się to, bez znakomitej w tej roli, pojawiającej się po raz pierwszy na ekranie, Liv Hill.


| Sarah has way more on her plate than your average 15-year-old. In addition to school, she has taken it upon herself to provide and care for her family, in particular her depressed mother who rarely gets out of bed. To make ends meet, Sarah has to work all sorts of odd jobs. Lack of time and a very different set of life problems from her peers make it difficult to connect with other teens. Out of the blue, she finds an outlet for her frustration—something that helps her to forget, if only for a moment, the grey reality of her British seaside town. Sarah becomes fascinated with stand-up comedy, where she can get her problems out of her system using her dry sense of humour. First-time director James Gardner uses simple but highly evocative means to paint the story of a young character forced to grow up too soon. He couldn’t have done it without a brilliant performance by Liv Hill, also making her screen debut.


KUP BILET TUTAJ

 

Pokaz w ramach: Mastercard Off Camera 2019

 

ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share