kpb

Diana

tytuł oryginalny: Diana

reżyseria: Alejo Moreno
aktorzy: Ana Rujas, Jorge Roldán

czas trwania: 103 min.
produkcja: Hiszpania 2018
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2018: oficjalna selekcja


Intrygujący debiut reżyserski Aleja Morena.

 

Sofía (Ana Rujas) jest luksusową prostytutką, a Jano (Jorge Roldán) młodym, ambitnym biznesmenem, który pewnej nocy korzysta z jej usług. Zafascynowany Sofią, coraz częściej ją odwiedza. Z czasem dziewczyna zaczyna czuć się osaczona i postanawia bronić się przed natrętnym klientem. Jak daleko będzie zmuszona się posunąć?

 

Film jest mieszanką gatunków – od thrillera do komedii. Reżyser, Alejo Moreno zapewnia: Postacie ewoluują, wszystko się zmienia. Film zaczyna się jako wywiad, rozwija się jako suspens, przechodzi w komedię… Towarzyszymy ewolucji bohaterów, którzy nieustannie robią nam niespodzianki, odkrywając coraz to nowsze twarze.


Jednym z bohaterów filmu jest stolica Hiszpanii, przede wszystkim Castellana, Azca i Plac Kastylijski. Uwielbiam tę część Madrytu – mówi reżyser i dodaje: To przykład Hiszpanii. Przechodząc z Placu Kolumba do Placu Kastylijskiego, można zobaczyć kapitalistyczną ewolucję kraju – od XIX-wiecznych pałaców burżuazji, przez budynki z czasów reżimu generała Franco, po Azkę, pokazującą świat japiszonów z lat 90. I wreszcie docieramy do Business Center – czterech drapaczy chmur, które reprezentują obiecującą przyszłość Hiszpanii. To także jedno z centrów prostytucji w Madrycie. Wielu dyrektorów i urzędników na wysokich stanowiskach mówi, że idzie na lunch, a w rzeczywistości odwiedzają ulubioną prostytutkę. Myślę, że to bardzo symboliczne miejsce do rozmowy o Madrycie.

Film przeznaczony dla widzów dorosłych.

Pokaz w ramach 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share