kpb

Tchórzliwa miłość

tytuł oryginalny: Los amores cobardes

reżyseria: Carmen Blanco
aktorzy: Blanca Parés, Ignacio Montes

czas trwania: 92 min.
produkcja: Hiszpania 2018
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Przestrzeń kobiet

Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2018: 
FF w Alicante 2018: najlepsza reżyseria (Carmen Blanco), nagroda krytyków


Przyciągający debiut Carmen Blanco. Subtelna opowieść o miłości.

 

Eva (Blanca Parés) jest silną, niezależną, młodą kobietą. Jedzie do rodzinnego miasta na wakacje. Chce spędzić je w spokoju, z dala od firmy w której pracuje, w towarzystwie mamy (Tusti de las Heras) i przyjaciółki, Gemy (Anna Coll Miller). Ku zaskoczeniu Evy, na jej drodze stanie Rubén (Ignacio Montes) – bliski jej sercu przyjaciel, z którym od dawna nie miała kontaktu. Rubén zniknął bowiem bez pożegnania, nie podając żadnego powodu swojej decyzji i zostawiając pytania bez odpowiedzi. Czy to nieoczekiwane spotkanie zmieni plany Evy?

 


Zapytana o temat filmu, reżyserka, Carmen Blanco odpowiedziała: Chciałam napisać opowieść o przeszłości. I pomyślałam wtedy, co by się stało, gdyby jeden z moich najlepszych przyjaciół nagle zniknął z mojego życia, nie dając mi żadnych wyjaśnień. Zastanawiałam się też, co by się stało, gdyby ta osoba ponownie pojawiła się w moim życiu. Jak bym zareagowała? Z tych dwóch pytań powstała historia. Ale film nie jest autobiograficzny ani oparty na prawdziwym doświadczeniu. Chociaż prawdą jest, że mówię o uczuciach, z którymi mogę się identyfikować. O to, co zwykle czuję. Jednak opowieść nie jest to oparta na prawdziwym przypadku.

Trzeba być bardzo odważnym, żeby się zakochać – dodaje Carmen Blanco i kontynuuje: Widziałam wiele związków, które się skończyły, bo ktoś z pary był tchórzem.

 

Pokaz w ramach: Przestrzeń kobiet (Espacio Femenino) - przegląd filmowy

Wcześniej w ramach: 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share