kpb

Petra

tytuł oryginalny: Petra

reżyseria: Jaime Rosales
aktorzy: Bárbara Lennie

czas trwania: 107 min.
produkcja: Hiszpania 2018
premiera: 2019-06-21
język: hiszpański, kataloński
napisy: polskie
in Spanish and Catalan with Polish subtitles

Europejska Nagroda Filmowa 2018: najlepsza europejska aktorka, Bárbara Lennie (nominacja)
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Göteborgu 2019: najlepszy film międzynarodowy (nominacja)
Festiwal Kina Iberoamerykańskiego Cine Ceará w Brazylii 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bergen 2018: najlepszy film (nominacja)
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2018: sekcja Directors’ Fortnight

 

Petra (Bárbara Lennie) nigdy nie poznała swojego ojca, jednak po śmierci matki postanawia go odnaleźć. Trop prowadzi do Jaumego (Joan Botey), artysty słynącego zarówno ze swoich ekscentrycznych dzieł, jak i trudnego charakteru. Pragnąc się do niego zbliżyć, Petra zjawia się w jego domu i zostaje jego uczennicą. Tam zostaje wplątana w rodzinne intrygi. Negatywne emocje doprowadzają ją do granic wytrzymałości. Na szczęście po burzy nastąpi spokój i uwolnienie. Pojawi się światełko nadziei.


Aktorka, Barbara Lennie tak mówi o kreowanej przez siebie postaci Petry: Myślę, że to kobieta, która jest światłem w otaczającym ją ciemnym świecie. Żądna przygód, poszukująca odpowiedzi na najważniejsze pytanie życia. Ma naglącą potrzebę dowiedzieć się, skąd pochodzi, ponieważ bez tego jej tożsamość nie jest kompletna. Mówi, że ma w sobie coś, co sama musi rozwiązać. Zbudowałam tę postać wokół potrzeby zrozumienia, skąd ktoś pochodzi, aby mógł spokojnie żyć. Z drugiej strony, Petra cieszy się ze zwykłych rzeczy, nie jest przebiegła ani skomplikowana. Skomplikowane jest jej otoczenie i właśnie dlatego to ona poskramia bestie i nadaje inne tempo sytuacji, w granicach trudności, które ją otaczają.

 

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, hiszpańskiego mistrza slow cinema, autora takich dzieł, jak Godziny dnia, Piękna młodość czy Samotność. Hit 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

| The identity of Petra's father has been hidden from her all her life. When her mother dies, Petra embarks on a quest which leads to Jaume, a celebrated artist and a powerful, ruthless man. As she searches for the truth, Petra meets Marisa, Jaume's wife, and their son Lucas. Gradually the stories of these characters intertwine in a spiral of malice, family secrets and violence, which will drive them all to the edge. But fate's cruel logic is derailed by a twist that opens a path to hope and redemption.

 

 

Wcześniej w ramach: Premiera psychologiczna - pokaz przedpremierowy, Wiosna Filmów 201919. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share