kpb

Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

tytuł oryginalny: Westwood: Punk, Icon, Activist

reżyseria: Lorna Tucker
aktorzy: Vivienne Westwood, Kate Moss, Christina Hendricks, André Leon Talley

czas trwania: 83 min.
produkcja: Wielka Brytania 2018
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Tydzień mody po krakosku

FF Sundance 2018: nominacja do Głównej Nagrody Jury w konkursie World Cinema - Documentary
FF w Hamburgu 2018: nominacja do nagrody Art Cinema
MFF w São Paulo: Konkurs New Directors

Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

Vivienne Westwood była niekwestionowaną punkową królową brytyjskiej mody i wymyśliła anarchistyczne stroje Sex Pistols w latach 70. XX wieku. Nigdy nie osiadła w miejscu i nie brakowało jej pomysłów. Ekscentryczna i oryginalna, ale jednocześnie uważna i dbająca o najdrobniejszy szczegół we wszystkim, co robi. Artystka awangardowa i bezkompromisowa, dla której ubrania są czymś więcej niż tylko stylem, a dzięki działaniom na rzecz eko-aktywizmu po 40 latach pozostaje nadal w czołówce modowej branży. Film przedstawia bogate materiały archiwalne i wywiady z jej współpracownikami i jest hołdem dla jednej z prawdziwie kulturowych ikon naszych czasów, która jest wulkanem kreatywnej energii.

 

| The first film to encompass the remarkable story of one of the true icons of our time, as she fights to maintain her brand's integrity, her principles - and her legacy.

 

Pokaz w ramach: Tydzień Mody po Krakosku - pokaz towarzyszący

Wcześniej w ramach: Filmoterapia z SENSEM: Westwood, punkówa, ikona, aktywistka (MOS)

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

Bookmark and Share