kpb

Dojrzałe kino - Czarny Czwartek

Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 2 marca zostanie zaprezentowany CZARNY CZWARTEK, jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów roku - rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń grudnia '70.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 2 marca 2011, godz. 11.00

CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ
| CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ
reż. Antoni Krauze, Polska 2010, 100'

Jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji roku.

W przejmującym obrazie, porównywanym do nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem Krwawej niedzieli Paula Greengrassa, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u.

Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w grudniu 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z U Pana Boga za miedzą Michała Kowalskiego.

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc (Śluby panieńskie). Balladę o Janku Wiśniewskim - porywający motyw przewodni do Czarnego czwartku - zaśpiewał Kazik Staszewski.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum