kpb

Dojrzałe kino - Jestem miłością

Kino Pod Baranami rozpoczyna nowy cykl seansów pod nazwą „DOJRZAŁE KINO”. Będą to pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru adresowane do starszej widowni. Prezentowanym filmom towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie, a po seansie Kino Pod Baranami zafunduje widzom kawę, herbatę i ciasteczka, które będą zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu. Gospodarzem spotkań będzie Pani Red. Maria Malatyńska.

Zapraszamy na owocne spotkania dojrzałych widzów z dojrzałymi, wartościowymi filmami, w środy o godz. 11.00.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 6 października, godz. 11.00

JESTEM MIŁOŚCIĄ | IO SONO L'AMORE
reż. Luca Guadagnino, Włochy 2009, 120’

Emma (nagrodzona Oscarem Tilda Swinton) jest od wielu lat żoną Eduarda Recchi, głowy potężnej rodziny z Mediolanu. Piękna, otoczona bogactwem kobieta, żyje w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków. Przypadkowe spotkanie z młodym, charyzmatycznym przyjacielem syna przypomni jej o głęboko skrywanych żądzach i stanie się początkiem erotycznego przebudzenia. Pełen namiętności potajemny romans na zawsze odmieni oblicze rodziny.

Jestem miłością, to poruszający melodramat, będący hołdem dla kina Viscontiego- stał się wielką niespodzianką i odkryciem ostatniego festiwalu w Wenecji. Film Luki Guadagnino został okrzyknięty przez światową krytykę współczesnym arcydziełem gatunku i wkrótce stał się przebojem w wielu krajach Europy.

Zobaczcie koniecznie! „Time Out New York” *****

Rozkoszna uczta dla zmysłów. „The Times” *****

Patrzenie na Tildę Swinton to czysta przyjemność. „Daily Telegraph” *****

Całkowite zaskoczenie. Ta rodzinna saga z Mediolanu przykuła mnie do ekranu już od napisów początkowych. Ten cudowny obraz, łącząc precyzję Antonioniego z wizualnym bogactwem Viscontiego, zabiera widza w nowe rejony filmowej intensywności. Jonathan Romney, „Sight and Sound”

Przepięknie nakręcony, wciągający i poruszający film. „Vogue”

Elegancko i precyzyjnie opowiedziany film, pulsujący podskórną seksualnością. Wendy Ide, „The Times”


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum