kpb

Premiera z Instytutem Francuskim: Królestwo zwierząt (MOS)

PREMIERA Z INSTYTUTEM FRANCUSKIM:
KRÓLESTWO ZWIERZĄT (reż. Thomas Cailley)
piątek, 14 czerwca 2024, godz. 20.15
sala kinowa w MOS (ul. Rajska 12)


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14444_0.jpg

Wybrane francuskojęzyczne nowości pokazywane u nas objęte są patronatem Instytutu Francuskiego. Czerwcowa premiera to dramat science-fiction Królestwo zwierząt, wyróżniony w tym roku pięcioma Cezarami. Ta niezwykła opowieść o trudnej relacji ojca z synem, w świecie opanowanym przez tajemniczą epidemię, wchodzi właśnie na kinowe ekrany. Premiera z Instytutem Francuskim w piątek, 14 czerwca, o godzinie 20.15 w programowanej przez nas sali kinowej w MOS (ul. Rajska 12).

Królestwo zwierząt to najnowszy film w reżyserii Thomasa Cailleya (Miłość od pierwszego ugryzienia), który nagrodzono pięcioma Cezarami - najważniejszymi nagrodami filmowymi we Francji. Ten hit francuskich kin (ponad milion widzów!) opowiada o rodzinie próbującej odnaleźć się w świecie tajemniczej epidemii, która przemienia ludzi w zwierzęta. Patronem premiery jest Instytut Francuski w Krakowie.

Reżyser o filmie: To opowieść o relacji między 16-latkiem a jego ojcem w czasach, gdy w ludziach, niczym uśpiony gen, budzą się „zwierzęce instynkty”, zacierając granicę między byciem człowiekiem, a przynależnością do natury. W obliczu kryzysu ekologicznego, uważam, że niezbędne jest tworzenie nowych narracji, które zgłębiają nasze relacje z otaczającym nas środowiskiem naturalnym. Nie po to, by mówić o „nieuchronnym upadku” i powielać postapokaliptyczne opowieści, ale po to, aby oczami wyobraźni zobaczyć nową, zupełnie inną rzeczywistość.

W rolach głównych wystąpili: Romain Duris (Smak życia), Adèle Exarchopoulos (Życie Adeli – Rozdział 1 i 2) i Paul Kircher (Mała lekcja miłości).

Aktor Romain Duris o filmie: Królestwo zwierząt jest fascynującym miksem gatunków - to film emocjonalny, ale także spektakularny, ze świetnymi efektami wizualnymi. Autorski, ale jednocześnie dla szerokiej publiczności. Z głębokim przesłaniem, ale balansujący między rzeczywistością, a fantazją.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Francuski w Krakowie.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14118_2.jpgBILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
KRÓLESTWO ZWIERZĄT | LE RÈGNE ANIMAL
(Thomas Cailley) FR 2023, 128’Cezary 2024: Najlepsza muzyka filmowa (Andrea Laszlo De Simone), Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze kostiumy (Ariane Daurat), Najlepsze zdjęcia (David Cailley), Najlepszy dźwięk (Fabrice Osinski, Matthieu Fichet, Niels Barletta, Raphael Sohier)
MFF w Cannes 2023: Udział w konkursie Un Certain Regard
MFF w Palm Springs 2024: Nagroda New Voices/New Visions
Nagrody Lumiere 2024: Najlepszy reżyser


W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena - żona Françoisa. Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji Françoisa ze swoim dzieckiem, jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.

ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum