kpb

Karakorun - pokaz specjalny

KARAKORUN (reż. Adrian Dmoch)
pokaz specjalny
piątek, 23 lutego 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14081_0.jpg

Bieg przez Hindukusz, Karakorum i Himalaje, a zarazem zbiórka na leczenie dzieci chorych onkologicznie. Film dokumentalny Karakorun w reżyserii Adriana Dmocha to pełen imponujących krajobrazów zapis wyprawy, jaką w 2022 roku odbył ultramaratończyk Szymon Makuch. Pokaz dokumentu w naszym Kinie w piątek, 23 lutego.

Karakorun to opowieść o charytatywnym biegu z 2022 roku, który odbył pochodzący z Krakowa ultramaratończyk Szymon Makuch. Jego trasa wiodła przez trzy największe łańcuchy górskie na świecie: Hindukusz, Karakorum i Himalaje. Biegnąc, sportowiec zbierał pieniądze na na sprzęt medyczny dla oddziału onkologicznego przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Filmowy zapis jego wyprawy przygotował reżyser Adrian Dmoch, którego wcześniejsze filmy - dokumenty RunCamino i Chasing the Breath - widzowie Kina Pod Baranami mieli okazję zobaczyć w 2019 roku.

BILETY: 25 zł

O FILMIE:
KARAKORUN | KARAKORUN
(Adrian Dmoch) PL 2023, 52’Film dokumentalny o niezwykłej podróży polskiego biegacza, który jako pierwszy podjął próbę biegu na dystansie 1000 km przez trudny teren północnego Pakistanu, wzdłuż trzech najwyższych pasm górskich świata: Hindukusz, Karakorum i Himalaje. Wszystko po to by pomóc dzieciom pokonać raka.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum