kpb

Dojrzałe Kino: Paryż pani Harris

środa, 19 października 2022, godz. 11.00

 

 

 

19 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Paryż pani Harris - czarująca opowieść o modzie, marzeniach i byciu sobą, niezależnie od okoliczności. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Oparty na powieści Paula Gallico Mrs. 'Arris Goes to Paris film Paryż pani Harris to czarująca opowieść o pozornie zwyczajnej brytyjskiej gospodyni domowej, której marzenie o posiadaniu sukni Christiana Diora zabiera ją w niezwykłą przygodę do Paryża. 


W filmie Anthony’ego Fabiana (Skóra, Więcej niż słowa) francuska stolica - centrum mody i elegancji - jest kompletnie obcym światem dla dotkliwie doświadczonej przez II wojnę światową Brytyjki. Marzenie o sukni splata się w jedno z pragnieniem ucieczki od rzeczywistości, naznaczonej wojenną stratą męża. Paryż pani Harris to rozczulająca, współczesna bajka o dążeniu do celu, sile przyjaźni i pozostawaniu sobą, niezależnie od okoliczności.


W filmie występują: Lesley Manville (Nić widmo), Isabelle Huppert (Elle), Jason Isaacs (Odkupienie), Lambert Wilson (Benedetta) i Lucas Bravo (serial Emily w Paryżu).

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

PARYŻ PANI HARRIS | MRS. HARRIS GOES TO PARIS
(Anthony Fabian) HU/CA/FR/US/BL 2022, 115’

W Londynie po II wojnie światowej Ada Harris (nominowana do Oscara Lesley Manville) zarabia na życie sprzątając domy. Prowadzi samotne życie, odkąd jej ukochany mąż Eddie zaginął w akcji, ale nie jest typem osoby, która rozpamiętuje wszelkie nieszczęścia. Pewnego dnia Ada dostrzega niewyobrażalnie piękną suknię Christiana Diora wiszącą w sypialni bogatej klientki. Posiadanie czegoś tak pięknego, prawdziwego dzieła sztuki - ach, to mogłoby naprawdę zmienić życie człowieka.


Po podjęciu dodatkowej pracy i licznych oszczędnościach Adę w końcu stać na suknię Diora. Żegna się z bliskimi przyjaciółmi i udaje się do Paryża, aby odwiedzić luksusowy dom mody, gdzie zamieni swoje marzenia w rzeczywistość.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum