kpb

Dojrzałe Kino: Superbohaterowie

środa, 3 sierpnia 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie komediodramat Superbohaterowie, w reżyserii Paolo Genovese, twórcy głośnego Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Pokaz odbędzie się w środę, 3 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00. Projekcję poprzedzi prelekcja.

 

Najnowszy film Paolo Genovese, reżysera głośnych Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz The Place, to sentymentalny komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku.

 

W główne role wcieliły się tu gwiazdy włoskiego kina: Jasmine Trinca (Pokój syna, Sekret bogini Fortuny) oraz Alessandro Borghi (Suburra, The Place). Superbohaterowie w sposób słodko-gorzki opowiada historię prawdziwej miłości i cenie, jaką trzeba za nią zapłacić.


Film Paolo Genovese to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy? Czy istnieje recepta na udany związek. A co, jeśli nie?

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

SUPERBOHATEROWIE | SUPEREROI
(Paolo Genovese) IT 2021, 120’

Paolo Genovese w swoim najnowszym filmie znów bierze na warsztat relacje międzyludzkie. Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

 


ZWIASTUN:
 

 

 

 

 

 

  

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum